Dzień Babci i Dziadka


Styczeń zawsze jest dla Wnuków miesiącem wyjątkowym, to wtedy babcia i dziadek mają swoje wielkie Święto. Babka, dziadek – choć brzmi sucho, to właśnie tak nazywa się ten stopień pokrewieństwa, wolimy jednak mówić: babcia, babunia, dziadzio, dziadziuś. Dzieciństwo bez tych członków rodziny byłoby zupełnie inne. Dlatego pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach i dbajmy o to, aby nasze dzieci także o swoich pamiętały.

W naszym kraju przyjęto, że babcie obchodzą swój dzień 21 stycznia, a dziadkowie dzień później, czyli 22 stycznia. W tych dniach dzieci wręczają własnoręcznie wykonane drobiazgi, składają życzenia, a szczęśliwi dziadkowie odwiedzają przedszkola i ze wzruszeniem oglądają przygotowane przez najmłodszych programy artystyczne. Tak też było w tym roku w Naszym Przedszkolu; „Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka” została zorganizowana w dniu 22 stycznia – w CETiKu. Uroczystość ze względu na liczne grono „babć i dziadków” – naszych przedszkolaków została podzielona na dwie tury. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych bardzo pilnie przygotowywały się do występów, próbom tańca, śpiewów, recytacji nie było końca.

Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom wszystkie występy jak i przygotowane przez dzieci prezenty na pewno bardzo się podobały, tak jak i smakowały przygotowane przez rodziców dzieci specjalnie na tę uroczystość pyszne ciasta.

Na zakończenie możemy tylko powtórzyć za przedszkolakami słowa piosenki;
Moja babcia i mój dziadek
to wspaniali są dziadkowie….

0 comments on “Dzień Babci i Dziadka
1 Pingi/Trackbacki dla "Dzień Babci i Dziadka"

Dodaj komentarz