Powitanie wiosny


W piątek 21 marca dzieci z Przedszkola powitały tegoroczną WIOSNĘ . ( Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Świat roślin i zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia, a następnie rozpoczyna się pierwsza faza okresu rozmnażania u zwierząt, a u roślin kwitnienie i zawiązywanie zalążków. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Na drzewach pojawiają się liście. )
Przygotowane w kolorowe kwiaty, balon, instrumenty muzyczne ze śpiewem na ustach w kolorowym i głośnym pochodzie z symbolem mijającej zimy – Marzanną, Przedszkolaki przeszły ulicami naszego miasta. Pani dyrektor Przedszkola – Celina Chęś-Drańczuk „spakowała” Marzannę w dużą paczkę i wysłała w podróż do morza, a przedszkolaki symbolicznie wypuściły w niebo kolorowe balony. W ten to sposób w Przedszkolu Miejskim im. Jana Pawła II w Stroniu Śl. wyganiano zimę i przywołano wiosnę.

DLA RODZICÓW
Wiosna to wymarzony czas dla naszych przedszkolaków, które po zimie odczuwają wzmożoną potrzebę ruchu, tej dziecięcej potrzeby nie wolno lekceważyć. Dzieci przedszkolne same szukają okazji do ruchowego wyżycia się. Niestety zdarza się, że zabiegani i zapracowani rodzice nie stwarzają dziecku optymalnych warunków do rozwoju ruchowego, dziecko staje się coraz mniej sprawne i szybko się męczy. Rzadko przebywa na świeżym powietrzu, przez co jest mało odporne i często choruje. W naszym przedszkolu dzieci często przebywają na dworze: spacerują, bawią się na placu zabaw, organizują zabawy i ćwiczenia ruchowe. Dobrze by rodzice dodali do tego, choć spacer do przedszkola i z przedszkola do domu. Poprzez takie „kąpiele” powietrzne i słoneczne uodparniamy i hartujemy dziecko, zwiększamy ilość przepływającej krwi, co ma zbawienny wpływ na odżywianie tkanek i dotlenianie organizmu.
Oprac. na podst.”Od Malucha do Starszaka” E. Gruszczyk-Kolczyńskiej

 

0 comments on “Powitanie wiosny
1 Pingi/Trackbacki dla "Powitanie wiosny"

Dodaj komentarz