EKSPLOZJA TALENTÓW

W piątek 13 czerwca 2014 r. odbyła się „Polsko – Czeska Eksplozja Talentów „, będąca podsumowaniem realizowanego przez Przedszkole Miejskie w Stroniu Śl. od września 2013r. do czerwca 2014r. projektu „Tęczowe talenty przedszkolaka”. Impreza miała charakter transgraniczny i stanowiła uwieńczenie działań podjętych w projekcie, dzieci z Polski i Czech zaprezentowały na scenie swoje umiejętności zdobyte podczas warsztatów. Warsztaty plastyczne w ramach projektu obejmowały; czerpanie papieru, oraz malarstwo sztalugowe. Podczas „eksplozji” zostały zaprezentowane prace plastyczne wykonane podczas warsztatów plastycznych z malarstwa sztalugowego. Do realizacji warsztatów plastycznych zostały zakupione; fartuszki, szafki plastyczne z wyposażeniem, suszarki, sztalugi.
Kolejne działanie to warsztaty taneczno – muzyczne. Dzięki tym warsztatom dzieci zgłębiły tajniki „Tanga” i „Polki” oraz gry na instrumentach muzycznych. Dzieci mogły wystąpić w strojach uszytych ze środków z projektu. Wygrywanie prostych utworów muzycznych ćwiczyły na zakupionych zestawach instrumentów muzycznych umieszczonych w profesjonalnych szafkach. Do rozwijania aktywności tanecznej dzieci w ramach projektu zostały zakupione również lustra oraz płyty z profesjonalną muzyką.
Podczas warsztatów teatralnych dzieci zapoznały się z praca aktora, zwiedziły teatr w Wałbrzychu, obejrzały przedstawienie, a przedszkolaki z kółka teatralnego zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w baśni pt. „Tęczowo – kolorowo”. Do profesjonalnego przygotowania tych warsztatów zostały zakupione; teatrzyki, zestawy pacynek, materiały na wykonanie dekoracji.
Dla wszystkich uczestników „Projektu” przygotowywany był poczęstunek, oraz drobne upominki w formie gadżetów; słodycze, owoce, napoje, smycze, długopisy, kubeczki, kamizelki odblaskowe, czapeczki.
Głównym celem realizacji przez Przedszkole Miejskie im. Jana Pawła II w Stroniu Śl. projektu „TĘCZOWE TALENTY PRZEDSZKOLAKA” było przedstawienie środowisku współpracy Polsko – Czeskiej, oraz przełamywanie dziecięcego lęku przed występami publicznymi, bowiem sensem naszych działań jest zawsze przede wszystkim wszechstronny rozwój i radość dziecka.