Warsztaty – nauka gry

Warsztaty ” nauka gry na instrumentach muzycznych” stanowią kolejny element realizowanego przez Przedszkole Miejskie w Stroniu Śl. projektu pt. ” Tęczowe talenty przedszkolaka”. Wiadomo nie od dziś, że gra na instrumencie muzycznym wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, pozwala rozwinąć wyobraźnię, kreatywność oraz wyrażać swoje emocje. Podczas warsztatów, które odbyły się w dniach 11. 03. oraz 25. 03. 2014r. dzieci pod okiem instruktora zapoznały się z niektórymi instrumentami perkusyjnymi tj. grzechotki, trójkąty, bębny, dzwoneczki, oraz poznały zasady gry na nich, poprzez próby z utworami „Kurki trzy” i „Biedroneczki”. W tym celu zostały zakupione w ramach projektu dwie szafki wyposażone w instrumenty muzyczne, z których korzystały dzieci podczas warsztatów i które systematycznie służą do zajęć w przedszkolu. Dzieci przekonały się że nawet wygrywanie „gamy ” stanowi nie lada wyzwanie i wiąże się z licznymi próbami, powtórzeniami zanim uzyska się zadowalający słuchaczy efekt.
„Dźwięki są jak kolory. Można nimi wymarzyć
najładniejsze rysunki, najpiękniejsze obrazy.
Dźwięki, to małe ptaki szybujące nad nami.
Musisz dobrze się wsłuchać, by czuć piór ich aksamit.”
„Dźwięki” W. Próchniewicz

SAM_6354

0 comments on “Warsztaty – nauka gry
1 Pingi/Trackbacki dla "Warsztaty – nauka gry"