Wyjazd do teatru w Wałbrzychu


Witamy w świecie podwodnego królestwa Rafy Koralowej, pełnego krewetek, małży, ośmiornic, skorupiaków i wielu innych morskich stworzeń. Życie poddanych byłoby wspaniałe, gdyby nie rządy despotycznego króla Rafaela. Sprawiedliwości staje się zadość, gdy król zostaje skazany na wygnanie na Wyspę Tyranów. Piękna królewna Delfina pragnie uratować swojego ojca, ale nikt z poddanych nie zamierza jej pomóc, oprócz sepleniącej Rekiny żądnej przygód. To za jej sprawą Delfina trafia na okręt słynnego Piraniella, zwanego „księciem piratów”, który jako jedyny ośmielił się wyruszyć na Wyspę Tyranów. Dzięki podróży i napotkanym osobom Delfina dowiaduje się, że król Rafael naprawdę jest tyranem. Trudno jej uwierzyć w całe zło, którego dopuścił się jej ojciec. Czy odważnej Delfinie uda się uratować króla? Czy może zawróci z drogi, kiedy pozna całą prawdę o swoim ojcu? Czy odwzajemni ona miłość Piraniellowi? Wyruszmy wspólnie w tę podróż ku przygodzie i przekonajmy się o tym.

Dzięki kontaktom ze sztuką teatralną dziecko rozwija myślenie, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Teatr rozwija dzieci intelektualnie, wzbogacając ich świat nowymi treściami, poszerza słownictwo, kształci pamięć i uwagę, eliminuje nieśmiałość i lęk. Jest punktem wyjścia do uaktywniania wszelkich sfer psychicznych

Dziecko podczas spektaklu styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi. Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości. W teatralnych doświadczeniach kształtują się u dziecka specyficzne głębokie przeżycia artystyczne.

 

0 comments on “Wyjazd do teatru w Wałbrzychu
1 Pingi/Trackbacki dla "Wyjazd do teatru w Wałbrzychu"

Dodaj komentarz