Grupa IV JEŻYKI

  • Grupa Jeżyki wychowawca: mgr Elżbieta Słotwińska

Wykonywanie prac plastycznych, nie tylko w przedszkolu, ale również w domu, rozwija dziecko na wielu płaszczyznach! Dzieci kochają uwidaczniać swoją wyobraźnię poprzez manualne twory, kochają również sam proces tworzenia. Drodzy rodzice, pozwólcie swoim Pociechom, a nawet zachęcające Je, aby często eksperymentowały z farbami, pastelami, mazakami, plasteliną i wszystkim tym, co może Ich pobrudzić. Inspirujcie te małe rączki do stworzenia plastycznego arcydzieła, ciekawą opowieścią, jakimś sytuacyjnym zdarzeniem, bądź po prostu, przeczytaną bajką. Pobudzajcie wspólnie z nami, nauczycielami – dziecięcą ciekawość do świata i do kreowania go na kartkach papieru. 

Tematem przewodnim do widocznych na zdjęciach prac plastycznych był temat kosmosu, UFO i kosmitów.

Kolor żółty

„Usprawniamy małe rączki i paluszki, które już niebawem przydadzą się podczas nauki pisania. Rozwijamy też poczucie estetyki i pobudzamy wyobraźnię. Tworzymy własną galerię sztuki dziecięcej i próbujemy interpretować swoje prace i nadawać im tytuły. Rozmawiamy na temat wpływu muzyki na przeżywane emocje i dobór kolorów, którymi w tym czasie się posługiwaliśmy. Jak widzą Państwo, poruszamy same poważne tematy :)”

Muzyczna praca plastyczna

Zajęcia muzyczne – poznajemy pięciolinię i zapis gamy. Poznajemy rodzaje i nazwy instrumentów muzycznych i gramy na niektórych z nich.

Mikołaj

Dzień bez zabawek, ale nie bez zabawy! Robimy niezwykłe rzeczy, ze zwykłych kartonów

Poznajemy piramidę zdrowego żywienia

Świętujemy biały dzień w przedszkolu

Kolor pomarańczowy