WIGILIA W PRZEDSZKOLU

To już tradycja, że kilka dni przed najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia odbywa się w przedszkolu wigilijna wieczerza. Tak było i w tym roku.
W środę 19 grudnia 2018r. w niezwykłej scenerii pachnących choinek, błyszczących światełek i uśmiechniętych, radosnych przedszkolaków i pracowników przedszkola odbyła się niezwykła uroczystość z udziałem zaproszonych gości. Główną atrakcją było przedstawienie bożonarodzeniowe czyli tzw. Jasełka w wykonaniu dzieci z najstarszych grup przedszkolnych, po którym dzieci młodsze zaśpiewały świąteczne piosenki. Było to wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i „wieczerza” wigilijna z tradycyjnymi, bożonarodzeniowymi potrawami. Wspólnie spędzony czas był okazją do poszanowania i podtrzymania polskiej tradycji i obyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia podczas, którego dzieci doświadczyły wielu przeżyć i emocji, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Dodaj komentarz